חיים קפלן

היעד שלי

10,000

גייסנו

35%
3,510

המסייעים שלי

10

גייסנו

35%
3,510
עזור לי לגייס

אהלן חברים.

'זה חיים מהבית חב"ד בבנגקוק'.

הקשר שלי לבית חב"ד בנגקוק מתחיל לפני כמעט 10 שנים כאשר הגעתי לעזור לרב נחמיה כבחור בבית חב"ד.

מיד כשהגעתי, הרב נחמיה אמר לי שתפקידי בבית חב"ד הוא לעזור לכל יהודי באשר הוא ובכל נושא. דבריו היו מבוססים על מה שכתוב בספר 'היום יום' בשם בעל התניא: 'גשמיות של יהודים היא רוחניות'. כיון שיהודי הוא קדוש, ממילא כל עזרה שאפשר להגיש לו היא סיוע לדבר קדוש.

הגישה המיוחדת הזו שהרבי לימד אותנו לאהוב ולקרב כל יהודי היא זאת שמניעה את הרב נחמיה במשך יותר מ20 שנות פעילותו בבנגקוק. באופן אישי, זכיתי לתרגל את הגישה הזאת בצורה מוחשית כאשר הגעתי לבית חב"ד. הגעתי כדי לתת אבל מהר מאוד הבנתי שבבית חב"ד הזה אני מקבל הרבה יותר ממה שאני נותן.

פתאום ראיתי מה זה לצאת באמצע הלילה כדי לעזור ליהודי שהסתבך עם רשויות ההגירה בשדה התעופה, או להתרוצץ בגשמי המונסון כדי לתמוך במילה טובה ואוכל כשר ליהודי שמעולם לא הכרתי ולא פגשתי.
הבנתי שהרבה נשמות שקשה לגשת אליהן יכולות להידלק דווקא במקום מרוחק וכמה חיוני המקום שבעצם קיומו מהווה פינה חמה ומגדלור שמעלה חיוך ואנחת רווחה לאנשים שנכנסים לשעריו מתוך הרעש וההמולה של העיר הסואנת.

אני יכול להעיד על מאות מטיילים שבעקבות שבת מרוממת או אפילו פיטפוט סתמי בספות של הבית חב"ד אימצו את הגישה ולמדו להעריך כמה מצווה קטנה יכולה לשנות את העולם, כמה מעשה טוב אחד יכול להוסיף אור ואיך אפילו חיוך קטן ליהודי שזקוק לו יכול לרומם אותו.

חברים, כדי שכל העשייה הזאת תוכל להמשיך, צריכים אותנו!!!
בעל הבית לא רוצה להמשיך את החוזה וזו ההזדמנות לבנות בית של קבע במרכז בנגקוק שימשיך להוות מצפן לכיוונון חיובי במקום הרחוק הזה.

לקחתי על עצמי לעזור ואני מזמין אתכם להצטרף אלי ולהיות שותפים לדבר באמת חשוב.

המסייעים שלי

לזכות ידידי חיים להצלחה בכל ולזכות הרך הנולד בן חנה
360
בעילום שם
200
מוישי וולפא – בהוקרה לידידי ר' חיים
120
ג'וי טורס תיירות ונופש
180
משה פרלמוטר
500
Ziki zur
200
בעילום שם
600
בעילום שם
1,000
בעילום שם
250
Cairns Rubins
100